28 kwietnia 2013

Niezwykłe zastosowania

Nie od dziś wiemy, że produkty i przedmioty, które znajdują się w naszych gospodarstwach domowych, można wykorzystać w innym celu aniżeli służy ich przeznaczenie: woda utleniona rozjaśni włosy, złoto pomoże zwalczyć uporczywy jęczmień, świeży ogórek i herbata posłuży jako kompres dla zmęczonych oczu a pasta do zębów wyczyści srebro. Takich alternatywnych zastosowań jest całe mnóstwo. Niby nic w tym dziwnego, ale o większości z nich nawet mi się nie śniło. Ba, kilka z nich wprowadziło mnie w totalne osłupienie. Niektóre rzeczy codziennego użytku mogą być naprawdę uniwersalne w swym zastosowaniu a co najważniejsze, pozwolą nam zaoszczędzić czas, pieniądze i zdrowie. Oczywiście nie zawsze wykazują się one równie dużą skutecznością jak współczesne produkty powstałe w konkretnym celu, ale mogą stanowić świetne rozwiązanie w tzw. „nagłych wypadkach”.

Moje nowe-stare odkrycie niezwykłego zastosowania zwykłych rzeczy nastąpiło za sprawą książki wydawnictwa Reader’s Digest, którą mój Luby (nie mam pojęcia dlaczego) dostał w prezencie od mojej mamy. Ponieważ z zawartych w niej propozycji może wynikać o wiele więcej korzyści, niż mogłoby się wydawać, postanowiłam podzielić się nimi na forum i tym oto postem rozpocząć tytułową serię.


Mam cichą nadzieją, że prezentowane możliwości użytkowania domowych rekwizytów zainspirują kogoś do wykorzystania tego, co już posiada i tym samym pozytywnie wpłyną na jego zdrowie, samopoczucie, finanse i dobrą zabawę.

Już niebawem pierwsza odsłona Niezwykłych zastosowań a w niej porcja wspaniałych i być może zadziwiających pomysłów użycia pospolitych produktów

8 komentarzy:

 1. Witam,
  Pytałaś mnie na moim blogu o spray termoochronny od Taft :) Spisuje się dobrze. Ja prostownicy uzywam dość często i jednak ta ochrona jest potrzebna, zauważyłam że nie mam już tak zniszczonych włosów po prostowaniu, a szczególnie pasemek przy twarzy ( bo te najczęściej prostowałam ). Dodatkowo stosuje jeszcze inne środki na zadbanie o włosy , więc efekt przed a w trakcie stosowania jest na pewno pozytywny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tą samą ksiązkę :D jest bardzo bardzo przydatna :) polecam każdemu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musi być świetna! Czekam z niecierpliwością na wpisy o tej tematyce :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że kogoś to zaiteresowało :] Zapraszam w taki razie do lektury! Pzdr.

   Usuń
 4. Może coś zdradzisz, jakieś, według Ciebie, najciekawsze z nich?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalnie, że zdradzę i będę robiła to regularnie :) Piersza odsłona miała już swoje miejsce i dot. herbaty :]

   Usuń
 5. to ja będę czekać na te wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. wydaje się ciekawa. pomyslałam że warto sobie kupić , ale póżniej zauważyłam że będziesz pisała o tym wiec problem z gowy. bede sledzic ;)

  OdpowiedzUsuń